Home Community News Mantua

Crestwood High School Honor Roll—First Nine Weeks

137

3.5+ SENIORS

Sara Amport, Kathleen Bailey, Kelly Baker, Madeline Becker, Nichole Bencie, Cole Benjamin, Courtney Berish, Steven Bokesch, Katie Bretland, Gabrielle Caddell, Andrew Carney, Victoria Chiller, Emma Cline, Mallory Czuchra, David Defer, Brandon Derr, Brittany Donell, Kira Edic, Nicholas Erway, Mckenzie Faust, Tyler Fear, Amber Feddor, Ryan Fedor, Brett Fisher, Thomas Ford, Andrea Foster, Garrett Gerardi, Zakary Goldinger, Jacob Graves, Allyson Groves, Gina Harmon, Jenna Head, Tara Hilverding, Sally Hoffman, Cassandra Hunter *, Kristen Jackson, Tori Jeffries, Aleya Judd, Dylan Kager, Joseph Kermes, Jacob Klock, Sydney Knauf, Jenna Kodash, Olivia Kotkowski, Xyl Lasersohn, Logan Little, Mallory Lorence, Cortny Lower, Andrew Magyarics, Alexandria McKinley, Kayley Michuta, Brooklynn Moodie, Tia Nuti, Heather Pahoresky, Valerie Pfaff, Jeremish Poole, Allison Riley, Nicholas Ruggeri *, Michael Skocdopole, Danielle Smallwood, Justin Spurlock, Kelly Summers, Trevor Sweet, Tyler Tibbs *, Holly Tramont, Daniel Vaughn, Jordan Vizzini *, Marcus Weatherbee, Emily Youngblood, Daniel Zielinski

3.0 – 3.49 SENIORS

Christopher Abee, Shirley Ball, Andrew Buxa, Cody Campbell, Adriana Dickson, Morgan Felker, Derek Fenrich, Joey Fisher, Joshua Gula, Warren Harbaugh, Joshua Hillier, Francis Hosey *, Nicholas Hunter *, Kevin King, Alisha Macintyre, Mercedes Murton, Holly Rogers, Rebecca Sapp, Summer Stephens, Traven Stephens, Jean-Pierre Thut, Taylor Tulley, Lance Utt, John Vechery, Emma Wolff, Corrine Zolgus

 

3.5+ JUNIORS

Taylor Atkins, George Baran, Landis Grant Bates, Carrigan Benoit, Charles Blankenship, Erin Calvey, Brittany Campbell, Samantha Canepa, Olivia Cobb, Madison Cochrane, Matthew Czerny, Morgan Engelhart, Jessica Felker, Michael Fletcher, Amanda Fosnight, Cheyenna Frederick, Tyler Gall, Sebastian Geiger, Ashlea Gopp *, Nathan Green, Mackenzie Gregoire, Carley Gross, Monica Groves, Matthew Gualtieri, Amber Harrison, Holly Hays, Sierra Hobbs, Summer Hurd *, Kenn Jackson, Alyssa Jaehn, Nicholas Jelinek, Taylor Jenkins, Victoria Krause, Kayla Kulla, Elizabeth LaMarca, Allison Little, Randi Lyle, Matthew Lyons, Taylor Michael, Marissa Midgley, Jenna Morgenstern, Alaina Nuti, Andres Padilla, Katey Paxton, Julia Pfaff, Rachel Quesenberry, Chad Randall, Mary Richards, Challis Roberts, Tyler Roth, Kaitlyn Shahan, Melissa Skocdopole, Kaitlin Slaker, Makenzie Snodgrass, Abigail Soltisz, Hanna Spencer, Emily St Hilaire, Raymond Stewart *, Reanna Szarka, Allison Vannoy, Amber Vargo, Jacquelyn Wagner

 

3.0 – 3.49 JUNIORS

Victoria Andexler, Lauren Bissell, Mikayla Blankenship, Sarah Bridgman, Miranda Brothers, Emily Bruyere, Jordan Carver, Danielle Cavanaugh, Jenna Cisar, Kyle Cox, Damon Daugherty, Kayla Diroll, Brian Ferguson, Mariah Focareto, Julianna Forster, Angela Goodrich, Meaghan Green, Clayton Hager-Ramirez, Hannah Hall, Christopher Howell, Cody Imars, Kristen Jones, Hannah Kelley, John Kilbourne, Samantha Kulish, Nicholas Labas, Kyle Lohr *, Joshua Lorence, Jacob Lovick, Danielle Magyarics, Abbey Milkovich, Haley Moore, Kathleen Murray, Conner Nemec, Kayla Ondash, Jonah Onuska, Nicole Perkins, Rebecca Pochedly,Velonte Reddick, Carley Reid, Joseph Reyes, Anna Marie Romano, Skylar Scala, Dillon Schaefer, Ariel Sherry, Jonathan Stewart, Zachary Strenk, Chase Tayerle, Emily Turner, Justin Vaughan, Nicholas Zeleznik, Marisa Zolgus, Sarah Zolgus *, Logan Zuponcic

 

3.5+ SOPHOMORES

Amy Auble, Miranda Beatty, Hannah Bennett, Carlie Cofojohn, Lauren Crislip, Craig Davis, Makenna Delgado, Nicole Derthick, Jeremiah Fitzgerald, Leannah Frances, Adriana French, Amber Gibbons, Miranda Gregoire, Katie Gregory, Austin Harris, David Hill, Hannah Hilty, Holly Hoffman, Marcus Howells, Julie James, Brandon Johnson, Landon Klem, Alyssa Lamb, George Lesnak, Ashley Lutz, Taylor Mendiola, Cameron Moodie, Nicole Nero, Ross Nielsen, Rosalie Novotny, Daniel O’Sickey, Maia Pancost, Christian Rosenfeldt, John Scotton, Autumn Sike, Madeleine Sorrick, Morgan Strenk, Anthony Stuber, Austin Usher, Laney Velek, Hayley Zigman

 

3.0-3.49 SOPHOMORES

Ashley Adkins, Jared Bailey,Lena Baldwin Reba Ball, Alexandra Bigler, Terance Brunty, Savannah Burkett, Cheyenne Caddell, Emma Jane Carson, Natalie Cline, Benjamin Cooley, Richard Couch, Stephen Cox, Danica Davis, Dessie Donat, Scott Durham, Chelsea Evans, Breanna Farrow, Torre Filippi, Morgan Giaimo, Oliver Green, Noah Gula, Gregory Haas, Taylor-Paige Happel, Miranda Head, Bryanna Herbold, Kira Judd, Danielle Kess, Rick Kollman,

Ashley La Manna, Paige Markuzic, Lindsey Marshall, Megan McDivitt, Heather McIntyre, Kelseyann Mertes, George Monroe, Nathan Nielsen, Megan Oswald, Gina Pascal, Devin Pasquerella, Dena Pieronek, Madison Sara, Jared Sayre, Andrew Shahan, Noah Shannon, Katherine Shoff, Joseph Slechta, Allanah Swan, Camilla Tyrpak, Tucker Urban

 

3.5 + FRESHMEN

Ashley Agle, Adam Atkinson, Emily Baker, Zoe Blank, Samantha Boross, Alexander Bowser, Andrew Boyer, Kimberly Bretland, Brandon Caldwell, Brittany Caldwell, Emma Canepa, Courtney Capel, Kaylyn Cox, Kristen D’Amico, Tristan Daugherty, Collin Engelhart, Ryan Erway, Morgan Faldowski, Aubrey Ferguson, Keri Fisher, Kaitlyn Goldinger, Morgan Gonczy, Shannon Happel, Joseph Hartwig, Justin Harvey, Andrew Hill, Nicole Hocevar, Emma Hunter, Isabel Hysing, Clayton Jackson, Daniel Jones, Julia Krause, Audrey Kulish, Tyler Labas, Caitlin McSwain, Shane Midgley, Robert Mitchell, Cameron Mordue, Sydney Nemec, Romeo nuti, Samuel Oliphant, Jacob Ondash, Joanna Ondash, Nathan Pallotto, Jacob Parr, Robert Richards, Anthony Savoca, Austin Schenck, Romanie Schweickert, Adrianna Scopilliti, Zachary Sefcik, Andrew Shehorn, Travis Shukys, Lauren Smith, Lindsey Soltisz, Alexis Stahl, Olivia Suprenant, Stephanie Suprenant, Allyssa Swan, Benjamin Ubienski,Abigail Varga, Valori Vaught, Isabella Wagner, Bradley Woodrum

 

3.0-3.49 FRESHMEN

Rhiannon Aleynikov, Andres Almy, Jonathan Angle, Anthony Bates, Autumn Battiest, Amber Beer, Kurt Bokesch, Hayley Cales, Alyssa Campbell, Clarence Colbetzor, Mercedes Condo, Robert Connors, Kelly Cowan, Aaron Czerny, Nathaniel Daczko, Nathaniel DeHoff, Ryan Deuley, Jordan Engelhart, Brianna Fisher, Anthony Foulkes, Julya Gamble, Marcus Graves, Jordan Green, Alexis Gronzalsi, Kelsey Habeger, Michael Hand, Alison Heritage, Amanda Hogdson, Hannah Kent, Audrey Klatik, Shanley Kline, Bailee Kodash, Eleanor Kosley, Cody Kuklisin, Cole Kvasnicka, Alison La Manna, Amanda Lerchbacher, Jacob Lieberth, Jarek Manners, Amanda Marshek, Shannon Martin, Danielle Martinez, Meghan McDermott, Sarah McWhorter, Brandon Nelson, Trent O’Malley, Katelyn Ramirez, London Salisbury, Matthew Scofield, Melissa Soltisz, Alex Strahler, Danny Wilson, Kaitlin Wolff

*  Denotes Maplewood  Career Center Student

 

Reader Responses

responses